Alvis hermanis

Alvis hermanis - jautājumi un diskusijas

1:1 ar Alvi Hermani (33)
Domāju daudzi šovakar skatījās TV raidījumu 1:1 ar Alvi Hermani. Par viņa jaunāko izrādi, kur Fracijā demogrāfiskās vēlēšanās pie varas nāk musulmaņi. Bet šoreiz ne par to, bet par vienu viņa izteikto ideju, ka Latvijā ...
Zināma ironija faktā, ka lai izbruktu uz ielas ar mašīnu eksāmens jākārto un tiesības jāiegūst, bet lai par valsts likteni lemtu nekas nav jāzin. Un kamēr tas tā būs, nekas labs no tā visa nav gaidāms. Šoreiz Hermanim nepiekrītu - augstākā izglītība negarantē pareizu, saprātīgu lēmumu pieņemšanu. Bet Hermanim ir tiesības uz savu viedokli.... Tik debīlu ideju laikam pat Tramps un Žirinovskis neizdomātu.
Tad varbūt arī nodokļus iekasēt tikai no tiem, kuriem augstākā izglītība.
Pat te redzam, ka pat doktora grāds negarantē prāta spējas.
Obelix

nē, izņemot divdesmito gadsimtu, nekad demokrātija nav bijusi saistīta ar tādu lietu kā visparējās vēlēšanu tiesības. gandrīz vienmēr ir pastāvējis cenzs. cenzs tika atcelts gadījumos, kad kādam populistam bija vajadzīgs plebsa atblasts. kā likums, tad kad populists tika ievēlēts, viņš atcēla vēlēšanas vispār un kļuva par tirānu. vai arī cita gadījumā valsts iekļuva welfare ciklā - plebss vēl par to, kurš sola maizi par velti. lai iegūtu maizi par velti ir jāiekasē lielāki nodokļi no stradājošajiem. tas, savukārt, apgrūtina ekonomiku. samazinoties valsts ienākumiem ir arvien jāpalielina slogs uz nodokļu maksātājiem, lai piepildītu nestrādājošo prasības pēc maizes par velti. tas turpinas, kamēr vairs nav atlikuši "bagātie", kuru mantu pārdalīt un iestājas tirānija, jo cita veida kā palikt pie varas nav.

tas pats notiek mūsdienās, kad arvien lielāka sabiedrības daļa atklāti sēž uz kakla pelnošajai sabiedrības daļai. parazītiem kļūstot arvien vairāk, politiķi kā savu galveno mērķauditoriju izvēlas parazītus, solot arvien vairāk un vairāk pārdalīt stradājošo ienakumus viņiem par labu. līdz sistēma vairs nespēj nest parazītiem izmaksāto slogu.

tas arī bija par iemeslu, kāpēc vēlēšanās vienmēr ir bijis kāds cenzs, piemēram asv drīkstēja vēlēt tikai cilvēki, kuriem piederēja zeme. tas izslēdza no politisko un ekonomisko lēmumu pieņemšanas cilvēkus, kuri citādi droši spēlētu populistisko kārti, solot pārdalīt svešu naudu.

lielbritānija bija cits cenzs. tur cenzs bija mantiskais stāvoklis. zviedrijā 1718-72. gados, vēlēšanu tiesības tika dotas ar nodokļiem apliekamajiem zemniekiem. bet cilvēkiem, kuri nemaksāja īpašuma nodokli, vēlēšanu tiesības nebija.

un šajās valstīs, demokrātisko velēšanu rezultātā, tā arī netika ievēlēts neviens klauns. man liekas, sasniegums ir labs un sistēma ir jāievieš atkal.
Izrādi redzēju, un, starp citu, tur nav tieša sakara ar Tevis uzdoto jautājumu. Patiesībā darbs ir par rietumu pasaules pielāgošanos dažādiem apstākļiem, par sava komforta meklēšanu, un, starp citu, tieši izrādē redzams, ka tikpat daudz grēko tie augstāko izglītību ieguvušie intelektuāļi. Nekas viņiem neinteresē vairāk par savu komfortu. Domā, ka tādi ievēlēs kaut kapeiku labāku Saeimu? :D ··· Alvis hermanis: 1:1 ar Alvi Hermani lasīt visu diskusiju (33 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu