Kāds klasiķis ir teicis domu: Pa dzīvi pietiek ar 10 grāmatām, bet lai tās atrastu jāizlasa 10000

Kas ir tās Jūsu grāmatas, kas ir veidojušas, mainījušas, attīstījušas Jūsu pasaules uztveri... piem.Kapteiņa Blada Odiseja, Mobijs Diks jeb Baltais Valis, Dusmu Augļi, 1984, Dzīvnieku Ferma, Lolita, Meistars un Margarita, Mērnieku laiki, Mūsu laiku varonis, Trīs vīri laivā, Melnais Obelisks.re man par maz Šveikam, Stouneram, Alķīmiķim vietas nesanāca...
Mana doma varbūt kādam ir ko ieteikt... jo ir gadījies ielasīties pavisam patizlās grāmatelēs...

fargo  1 5 brāļi karamazovi, dostojevskis. tas... atver acis.

fargo  2 1 Why You Need to Read Dostoyevsky
https://www.youtube.com/watch?v=vEfyCVD7BgI

atkal, ja interesē.

AivarsN  8 4 Dzīves laikā izlasīts patiešām ir ļoti daudz visdažādākās literatūras. Un patiešām, nevar jau skolas laikā sākt apgūt augstākās zināšanas. Lai līdz tam nonāktu, ir jānoiet garš ceļš. Reizēm gadās arī smagi maldīties. Taču tas iemāca pašam domāt un izvērtēt, ko ir vērts lasīt, bet ko labāk neaiztikt. Esmu nonācis līdz Vēdām un Nikolaja Ļevašova grāmatām. Vērtīgākās zināšanas, kuras vajadzētu vismaz virspusēji apgūt katram. Daiļliteratūra lieliski palīdz izkopt savu valodu, taču tik pat kā neizglīto, jo lielākoties, viss rakstītais ir tikai autora fantāzijas.

Chris1986  1 12 Es ir nonācis pie slēdziena, ka jālasa klasika, jo visi tie mūsdienu ārzemju detektīvi ir riktīgā sēnalu literatūra. Patikās Hamsuns, Džeks Londons, Fallada, pašlaik lasu Dostojevska "Noziegums un sods". Ceru kādreiz pieķerties arī Šekspīram. Vienīgā nelaime, ka lasu ļoti lēni - kādu grāmatu uz 500 lapām pat veselu mēnesi un 10 000 grāmatu dzīves laikā diez vai izlasīšu. Tāpēc rūpīgi jāizvēlas, ko lasīt un no kā atteikties. Bet pamatā lasu latviešus - visādas manfeldes un kļavjus :)
Vēl viena nelaime, ka pēc laika neko no izlasītā neatceros. Tā šogad izlasīju Upīša "Zaļo zemi" kā pilnīgi jaunu grāmatu, kaut biju to jau skolas laikā lasījis. Bet par to neatcerēšanos daudz nepārdzīvoju, jo ceru, ka viss vienalga nogulstas kkur zemapziņā un pēc tam tur kkas sintezējas un rodas jaunas idejas :)

Piparkuka  3 6 Remarka Triumfa arka, Trīs draugi, Lisabonas nakts. Remarka un Marlēnas Dītrihas vēstules, sarakste...
Visas Greja piecdesmit nokrāsu grāmatas (pagaidām 5 latviešu val.).
"Džeina Eira".
"Lelle" Boļeslavs Pruss.
"QUO VADIS" Henriks Senkēvičs.
Monta Kroma, dzeja.
"Divas Lotiņas" un Sērkociņu cilvēks- Kestnera.
Svetlanas Ļevašovas "Atklāsme"
Ivars Vīks "Sarunas ar kokiem un putniem"
"Zināšanu balss"- Tolteku gudrību grāmata.
"Agnese".
Tās ir labākās, kas uzreiz ienāk prātā.

C_hloe  3 5 Forsaitu teika, Modernā komēdija, Pēdējā lappuse, Eglitjēru ģimene, Apburtā dvēsele, Tesa no D´erbervilu cilts, Džeina Eira, Zvaigznes raugās lejup, Cepurnieka pils, Trīs draugi, 100 vientulības gadi, četrdesmit vartu uz mīlestību
Lindgrēna, un visu tautu pasakas, ieskaitot mūsu, indiešu un visas citas.

C_hloe  6 4 Bet
grāmatu grāmata - Vecā derība, ka žanru, tā domas ziņā.
Nu un Jaunā derība arī.

Rouzita    2 Pikvika kluba piezimes. Triumfa arka. Laiks dzivot, laiks mirt. Kristine Lavransa meita.

Chris1986  3 20 Vispār es sildu sevi ar domu, ka grāmatu lasīšana ir aristokrātiska izklaide, ko mūsdienās spēj piekopt vairs tikai retais. Un tie parasti ir no aizejošās paaudzes ..

DanaL    1 Varbūt pamēģini Ērvingu.

DanaL  1 3 Sen Torpedo nebija mani patīkami pārsteidzis. Un par zaļo zemi man gandrīz vai vārdus no mutes izņēma ar to starpību, ka saturu es it ka atceros, bet lasīju ar pavisam citu attieksmi kā skolas laikā.
To pašu varu teikt pat Raiņa jāzeps un viņa brāļi. Lai gan latviešu literatūrā man tuvāki klasiķi. Jaunos nelasu, - vienas dienas emocijas.

patia  2   Juri Lina "Zem skorpiona zīmes" ,Naomi Kleina "Šoka doktrīna",Rukšane "Mīlasstāsti" un c.

Demiurgs  3   Es tagad vairs nepērku grāmatas , jo nepietiek tam līdzekļu , izlasu 2 grāmatas nedēļā, lasu gan klasiku gan fantastiku , gan ezoteriku ( ir izglītība šajā jomā), ja ir kāds interesenta ezotērikas jomā , esmu gatavs padalīties ,lūdzu tos , kas tajā jomā neorientējas neatsaukties , vienīgi "ja ir ceļā ".

CoCoSan  3 3 Bībele topa 1.vietā, dzīves un mūža grāmata. Bulgakovs ir mans favorītrakstnieks. Čehovs arī stārs. Turgeņevs, Gogolis nu tā ne ļoti. Tolstoju lasīšu vecumdienās. Dostojevskis...tā skaudrā īstenība, cilvēku personību šķautnes, ģeniālas, bet man par smagu. Noziegumu un sodu pavilkt nevarēju, atzīstos godīgi, man tik ļoti sāpēja sirds par to meitenīti, kuru pataisīja par prostitūti un tik reāls klātesošs slepkavības nianšu un domu apraksts, uh nē, tas nav manai psihei domāts.
Remarku dziļā jaunībā atlasījos, nekas īpašs, daiļrade caurvīta ar depresīvu suicidālu alkoholismu.
Anšlavs Eglītis ir pasakains, dievinu. Pāvila Rozīša Ceplis nu vnk mcaaa. Bērnībā Jaunsudrabiņš pārlasīts krustušķērsu ojāaa un Edgars Po un Kants un Feithtvangers. V.Igo ne ļoti.

dabasmiilis  2 1 Nav nekā dižāka par mikimausiem , tie man tā atvēra acis un parādīja patieso pasauli. Joprojām pārliecinos ,ka pilna pasaule ar Minnijām un Mikijiem , pa vidu vēl kāds Sprukstiņš vai pīļu klans!

Bellatrixa    2 Man arī savulaik patika Dostojevskis. Igo un Zolā. Vai tagad uztvertu tāpat - pat nezinu. Es lasu visu, kas ieinteresē, un metu mieru, ja nekādi neaizrauj. Tik nevajag te runāt par aizejošām paaudzēm. Gana bieži esmu bibliotēkā, bērni lasa. Arī mans, daudz.

Tessa    3 Laba tema. Es atceros, ka mociiju 9.klase Karu un mieru, jo vajadzeja. Tagad vajadzetu sanjemties un parlasiit jau ar tagadejo dziives pieredzi. Puškins, Čehovs, Gogolis, es naku no krievvalodigas gimenes. Bulgakova Balta gvarde un Suņa sirds. Andersena pasakas (tas nedriikst berniem dot, ietekmešana slikti sagatavo neželigajai pasaulei), Dikens, Dima, Igo.
tagad Brodskijs, tagad es saprotu Majakovski. Pasauli apgrieza kajam gaisa Narine Abgarjana, mes domajam un runajam vienadi, ka dvinjumasas, tikai viena skarbos kalnos, otra pie juras.

Epifanija  1 4 Pa kuru laiku jūs to visu lasāt, tak ne jau pa naktīm?! Man pa dienu tam nav laika!

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu