Kāpēc mēs tomēr zaudējām?

Noskatījos vakar pa TV jauno filmu "Nameja gredzens". Kāpēc mēs tomēr zaudējām krustnešiem 13. gadsimtā? It kā mēs bijā te reizes 100 vairāk karavīru, jo viņiem viss bija jāpieved klāt ilgstoši pa jūru. It kā viņiem nebija nekādas baigi progesīvās tehnoloģijas, jo abi cīnījās apmēram ar tiem pašiem zobeniem un lokiem. It kā viņi bija tikai algotņi, bet mēs cīnījāmies par savu zemi. It kā karavīri bija labi trenēti nepārtrauktos karos ar kaimiņiem. Kāpēc tad tomēr zaudējums un tiem sekojošie 700 gadi verdzības? Tā ir viena liela neatminama mīkla

Ljekainiitis (2018-11-18 12:27)  1 13 Sāksim ar to, ka 700 gadu verdzība ir mīts. Tikai pēc Ziemeļu kara un Krievijas uzvaras tajā ko +/- tādu var pieņemt kā bijušu.

langstinsh (2018-11-18 12:28)    10 Šis jautājums šodien neģeld...

Epifanija (2018-11-18 12:35)  1 10 Tu jau pat neesi spejigs tikt skaidriba ar sievietem kur nu vel ko vairak!:))

fargo (2018-11-18 14:19)  6 24 iesaku dziļi paklanīties krustnešiem, ka esi rietumu daļa, nevis austrumu. nebūtu krustnešu, būtu varjagu kņazi un vēlāk mongoļi. pēc tam jānis bargais un citi. nemaz nerunajot par latviešu valodas rašanos(nevis saglabāšanos), rakstību un 2x pa 100 gadiem pilnīga miera, kamēr apkārt bangoja vētras.

stulbi ir īdēt par to, ko vajadzētu uzskatīt par lielu veiksmi. jo varēja būt daudz sliktāt, ka mongoļu vasalim aleksandram ņevskim būtu izdevies sakaut livonijas krustnešus. bet nekas nesanāca. robeža ar austrumiem tika nostiprināta. uz nākamiem... 1000 gadiem.

par skaitlisko vairākumu. tam ne vienmēr ir nozīme, sevišķi kad jau tā ļoti mazas ciltis savā starpā plēšas visu laiku. bez pātraukuma. bet tas nav galvenais, jo svarīgākais ir attīstības pakāpe, kurā atrodas konkrētā teritorija. cīņa ar tehnoloģiski, politiski un kulturāli par vismaz vienu ēru attīstītāku spēku ir bezjēdzīga. taja pašā gadsimtā, kad citur tika pabeigta notrdamas katedrāle, minētajām ciltīm vēl nekad nebija nevienas mūra celtnes. tā ir bezcerīga atpalicība, kura tika ļoti strauji samazināta.

tas ir tāpat, kā 500 pisaro konkistadori iekaro inku impēriju ar neskaitāmi lielu armiju. viens no iemesliem 1000+ gadu tehnologiskā atpalicība.

AivarsN (2018-11-18 15:21)  9 9 Visu filmu pat nespēju noskatīties. Kā var tā apliet ar dubļiem mūsu senču kultūru un pieniņu!? Var jau to vēsturi pārrakstīt pēc okupantu pasūtījuma,taču visam ir savas robežas. Krustneši nevis atnesa,bet vēl ilgi pēc tam nopūlējās iznīcinot un slēpjot mūsu kultūras vērtības un pieminekļus,nogalinot gudrākos tautas pārstāvjus - zināšanu un kultūras glabātājus. No kurienes tad par spīti visam,vēl šodien saglabājusies tik bagāta tautas folklora,Dainas,tautas tērpi,Lielvārdes josta,svētvietas,uz kurām tika celtas kristiešu baznīcas? Un vai tiešām vēl ir cilvēki,kuri turpina ticēt Mongoļu-tatāru jūgam? Jau sen šis mīts ir apgāzts. Vēdiskā kultūra uz laiku atguva savas teritorijas. Varbūt vismaz šodien izturēsimies ar cieņu pret mūsu tālajiem senčiem,kuri bezbailīgi atdeva savas dzīvības okupantu pārspēka priekšā.

Cerinju_Peeteris (2018-11-18 16:10)  2 18 Tuksja muuldeesjana .. tostarp likt klaat 13. gs nostri temporis meerauklas un izpratni ir nonsenss .. tikai viena replika .. ja vaaciesji [kas nebija vaaciesji] nebuutu veidojusji feodaalos valstiskos veidojumus latviesju [kas toreiz veel nebija nekaadi latviesji] teritoorijaa .. tad muus buutu piemkleejis citu baltu cilsju liktenis [piemeeram tagadeejo baltkrievu .. arii jaatvingu] proti 100 % slavizaacija un nekaada latviesju tauta 19. gs . neizveidotos ..

siikaa16 (2018-11-18 16:13)  2 6 Zvaigznēs tā bija ierakstīts.

Jurijs1962Augums163 (2018-11-18 16:30)    3 Labi ka tā vēl - prūšiem apkarotiem germāņiem nepaveicās vēl vairāk.

JOHAIDI21 (2018-11-18 16:47)  15 4 Papēti tā perioda notikumus detalizēti. Lietuvieši kļuva par mūsu tautas ienaidniekiem un nodevējiem,tāpēc arī pastāv tas teiciens,ka mums ir tūkstošgadīgs naids ar leišiem.
Nākamais- 1226 gadā čangaļu invāzija ,kura nav apturēta līdz šim brīdim(vēsturisks fakts) .Katoļticīgie centās un cenšas līdz šai dienai iznīcināt latviešu tautu. ienākot krustnešiem un čangaļiem,tika ievazāts arī mēris un tad tik sāka griezties tas iznīcības rats.

gertrude (2018-11-18 17:15)  1 16 filmu iesāku, bet nenoskatījos. nepatika un neuzrunāja. mans Namejs ir no ,,Degošā pilskalna´´ un pārējām L.Pura grāmatām. var jau saprast, ka filmā Viestura pils smuki izskatās jūrmalā un visas citas ekstras, bet nē un viss.
par jautājumu, vāciešiem tomēr bija pieredze iekarošanas karos, viņi prata saskaldīt jau tā ne īpaši draudzīgi dzīvojošās ciltis, tā pati Zemgale jau faktiski nekāda valsts nebija, iekšējie kašķi, atlika tikai kādam labietim kaut ko piesolīt un viņš atkrita, nepadomājot, ka nākošajā piegājienā nosvilinās viņa pili.

Jurijs1962Augums163 (2018-11-18 17:18)  4 2 "Papēti tā perioda notikumus detalizēti. Lietuvieši kļuva par mūsu tautas ienaidniekiem un nodevējiem,tāpēc arī pastāv tas teiciens,ka mums ir tūkstošgadīgs naids ar leišiem.
Nākamais- 1226 gadā čangaļu invāzija ,kura nav apturēta līdz šim brīdim(vēsturisks fakts) .Katoļticīgie centās un cenšas līdz šai dienai iznīcināt latviešu tautu. ienākot krustnešiem un čangaļiem,tika ievazāts arī mēris un tad tik sāka griezties tas iznīcības rats."
Vot uz Tavu jautājumu i atbilde ar 13-tā gadsimta domāšanu - kaimiņi ienaidnieki, sit kaimiņus ! Atnacēji, apvienotie kristietībā un, vai nopirktie par naudu, rikojās saskaņotāk un efektīgāk.

JOHAIDI21 (2018-11-18 17:29)  6 3 Jurij,ja Tev ir kaut vai vistas cienīgas smadzenes,tad papēti vēsturi,kāpēc leiši tik ātri apmeta kažoku uz otru pusi un sāka laizīt poļiem pēcpuses!!!!???? tade´jādi arī poļi par tik patīkamu nodevību ,iedeva leišiem varu karot Polijas aizvējā. Neaizmirsti vēl paskatīties,ka Lietuva vienmēr ir bijusi iekšzemes valsts bez piejas jūrai,un tikai pateicoties poļu atbalstam,leiši sāka iznīcināt kuršus. Un visa Žemaitija ir senā Zemgaļu valsts,tikai pēc nodevēja Mindauga tā pārgāja lietuviešu teritoriālajā pārvaldē. Tā,ka līdz pat šai dienai šīs teritorijas pieder Latvijas zemgaļiem.

AivarsN (2018-11-18 17:37)  16 4 Tikai ar krustnešu palīdzību senie latvieši uzzināja kas ir meli un nodevība. Tas arī bija viens no krustnešu panākumu iemesliem. Ar laika skaitīšanu arī ir notikušas vairākas manipulācijas. Ir ļoti daudz norādes uz to,ka vismaz 1000 gadi vēstures ir pierakstīts klāt. Pirmkārt tas ticis izdarīts tāpēc,lai seno Romu un Grieķiju atdalītu no pārējās pasaules vēstures,izjaucot kopainu un pirmās okupētās teritorijas atspoguļotu kā kultūras nesējas pārējai pasaulei. Un kāpēc tāds naids tiek kurināts pret slāvu tautām? Varbūt tāpēc,lai mēs nevarētu atkal apvienoties? Pērkons un Māra taču ir arī slāvu,jeb rusu dievi. Tāpat daudzas tradīcijas,arī pirtis,rūnas,mezglu rakstība mums kopīgas ar austrumu kaimiņiem,nevis rietumu,kuru vēsture pirms kristietības ieviešanas vispār ir biezā miglā tīta. Vienkārši bija vairāk laika noslēpt un iznīcināt neērtos vēstures pieminekļus.

coldlands (2018-11-18 17:43)  3 27 Chris, Tu jau tāds pats kangars vien esi, jo cik atceros tad slavēji padomju iekārtu, lai gan viņi arī atnāca, izvaroja, nomocīja izkropļoja cietuma pagrabos, izsūtīja.....

fargo (2018-11-18 17:59)  2 19 torpēd, no tevis patriots, kā no ēzeļa akrobāts. ieturi vismaz savu nihilista līniju, ja jau tev tas tā saista. pats rakstīji, ka nekad nebūtu tāds muļķis lai ietu karot par latviju.
pēc manas saprašanas, kangars tieši tev būtu tuvāks personāžs. bet arī tā ne, jo velni kangaru spīdzina, bet tam ir akna un kangars nepadodas. kamēr līkcepurei nepielec apelēt pie kangara godkāres. kangars jau nav niecība, jo izturēt var, viņš vnk ir oportūnists. :)
un lāčplēsim arī vajadzēja saprast, ka ar lāča ausīm apkārt staigāt - bēdu piesaukt, nekad nesapratu kāpēc nenēsāt bruņucepuri, ja viss spēks ausīs. bet tas tā...

kvarts (2018-11-18 18:08)    18 Mēs nezaudējām... kur šodien ir prūši....
Filmā "Nameja gredzens"beigās katram zemgalim tika izkalts pa gredzenam, un tas ko viņš darīs ar to gredzenu bija tikai viņa paša ziņā, varēja atdot krustnešiem vai cīnīties... un ari šodien mums katram pirkstā ir šāds iedomāts Nameja gredzens un tikai katra paša ziņā ir tas ko ar viņu darīt,"atdot citiem kungiem" vai būt lepnam par to , ka esi latvietis un cīnīties....
Saules mūžu Latvijai! Prozīt!

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu