Jautājumi par grāmatām?
1] Vai mēdzat lasīt e-grāmatas? Vai regulāri viņas lasāt?2] Kādām grāmatām dodat priekšroku - elektroniskajām vai taustāmajām papīra formātā?
3] Kādiem grāmatu žanriem dodat priekšroku? [tur pasakas, romāni, dzeja, detektīvi, piedzīvojumu stāsti, šausmu stāsti, varbūt zinātniskā fantastika vai ezotērika utt...]
4] Pēc e-grāmatu lasīšanas acis nesāp/negurst, var garus gabalus lasīt?
Lasāt gadžetos[datori,planšetes...] vai speciālajos lasītājos?
dabasmiilis
1
1
Aizdomājos, ka oho pārāk objektīvs skatījums varētu nebūt - tā sacīt - vienas puses viedoklis, jo te pārsvarā esam nobriedušie cilvēki, tā kā te redzam IESPĒJAMS tikai medaļas vienu pusi.
-Interesētu arī, ko par grāmatām domā mūsdienu jaunieši, tie kas piedzimuši ar tehnoloģijām rokās, tie varbūt dotu priekšroku digitālai grāmatai, vai tie vispār lasa grāmatas!? 📕
-Varbūt varat aptaujāt savus bērnus, ko tie un to vienaudži par grāmatām domā un digitālo formātu? 📕
-Aptaujas rezultāti sanāca tādi, kādus gaidīju... pats arī labprāt lasu taustāmā versijā... patīk tā grāmatas dvēsele, ērti turēt, arī smarža... Grāmata ir kā teleportācijas vārti uz citiem Visumiem!
-Digitālajai versijai redzu divus plusus, ka maz sver, pat mazāk kā vidēja dziesma, tas nozīmē, ka visu savu bibliotēku vari sev līdzi paņemt, arī glabājot maz vietas aizņem, ar fiziskajām grāmatām tas fiziski nav iespējams.
Otra lieta - tīri finansiāli nevari to bibliotēku piepildīt ar papīra grāmatām, bet digitālajā lielākas iespējas šur tur ko atrast...
Bibliotēka ir laba lieta, bet man vairāk patīk, ka man viss ir pa rokai, ja savajagās, tad vari jebkurā brīdī pasniegties un paņemt, nevis skriet uz bibliotēku vai gaidīt rindā uz to.
Tad vēl tas, ka tam cilvēkam vēl tīri fiziski līdz tai bibliotēkai jātiek, labi ja turpat netālu dzīvo vai ir auto, lai tās grāmatas droši nogādātu mājās un atpakaļ...
Chris1986 1 1 Bērni un jaunieši vairs daiļliteratūru nelasa. Nu, varbūt, 1 no 100
dabasmiilis Gan jau tie jaunieši reklāmas mudināti Račko lasa.
homo_ursus
3
19.11 izteikšos par meitu pusaudzi un novērojumu, ko saredzēju ar klases skolotājas acīm. No klases (tad bija 9.) lasa grāmatas trīs bērni. Mana meita lasa vairāk kā es, ap 2 grāmatām mēnesī, pēdējās ir svešvalodā. Jau iztērēja visu rokas naudu un iegādājās grāmatas uz priekšdienām.
Tā man arī randiņiem paliek tukšs maks 🤣
homo_ursus
1
Vai vai! Gribētu redzēt kā mēnesī tērē virs 40.
Bet par bibliotēku doma laba. Es nevaru tur iet, citādi nerātnas domas pie plauktiem, un bibliotēkā kopumā, nāk 🤣
dabasmiilis
1
Man sen ir doma rakstīt grāmatas [iztēle un fantāzija strādā], bet pāris gadus atpakaļ pavēroju visu ap grāmatu biznesu, sapratu, ka vienīgais ieguvējs ir izdevējs vai veikalnieks no tā tava gara darba [līdzīgi kā piena biznesā - zemniekam piga, bet veikals un starpnieki uzvārās], rakstnieks tikai sava prieka pēc - pārsvarā vieni vienīgi izdevumi.
Račko gan jau kaut ko nopelna dēļ lielās reklamēšanās un sponsora[kas bija vīrs, par jaunāko grāmatu nezinu], bet ko darīt tiem, kam nav tā sponsora? Nevar pa dienu kraut vagonus un naktīs rakstīt grāmatas.
Noteikumi arī tādi nepieņemami.
Tad padomāju, ka varētu iztikt bez starpniekiem un mēģināt pašam digitālā formā, būs piķis, varēs arī papīrā vēlāk iespiest, bet vismaz ar kaut ko būtu sācis.
-Ieguvums būtu visiem - grāmata maksātu lētāk[bez starpnieku uzcenojumiem], daudziem būtu pieejamāka. Ja man jāizvēlas par vienu cenu pirkt kartupeļu maisu vai grāmatu, kuru izlasīšu iespējams jau vienā dienā un pēc tam tā uz plaukta putekļus krās, tad izvēlos par labu kartupeļiem.
Vienīgi nezinu kā tās digitālās veido, vai tur ir iespēja kaut kādu pretkopēšanas opciju iemontēt vai ko tādu[vai gadžetu ierobežojumu, uz kuriem var atvērt to grāmatu], lai nav tā, ka viens nopērk un sasūta kopijas visiem pazīstamajiem, tad autoram rakstīt vispār nav jēgas.
Latviešu valodas grāmatu tirgus ir mazs, maz latviešu un tad tikai neliela daļa no tiem lasa grāmatas, pārtulkotu uz lielajām valodām, tur arī liels piķis vajadzīgs un attiecīgie cilvēki.
Tas viss nav kā filmās rāda, avanss nāk, tu tikai koncentrējies rakstīšanai un ievēro tikai nodošanas datumus. Lai gan nezinu, varbūt slaveniem māksliniekiem arī nāk pretī!?
AivarsN Jau sen kā nelasu daiļliteratūru. Manuprāt veltīga laika nosišana. Par cik ne tuvu ne visas grāmatas var nopirkt, vai atrast bibliotēkā dēļ cenzūras, tad lielāka apjoma grāmatas klausos audio versijā. Youtubē tādas var atrast ļoti daudz. Acis nav jāmoka un uztvert pat vieglāk, nekā pašam lasot. Laiku gan tas prasa daudz, bet ko gan vēl citu darīt garajos ziemas vakaros?
Paula6 Tā kā maniem radiņiem arī ir lielas bibliotēkas, tad bieži vien maināmies. Daudz lasa ne tikai mūsu bērni, bet arī mazbērni. Tāpēc bieža dāvana viņiem ir arī laba grāmata. Bet tagad parādās cita problēma, par ko uztraucas arī skolotāji - mazbērniem uzdāvinājām vienu reizi nelielas grāmatas angļu valodā un, tā kā viņi ļoti labi zin angļu valodu, izlasīja un tagad bieži vien pat ssavā starpā sarunājas angļu valodā. Skolotāji tagad ceļ trauksmi ka bērni slikti ne tikai raksta, bet arī sarunājas sliktā latviešu valodā.
<< iepriekšējās | Atbildes 41 līdz 48 (kopā 48) |