Jautājumi par grāmatām?

Jautājumi par grāmatām?1] Vai mēdzat lasīt e-grāmatas? Vai regulāri viņas lasāt?
2] Kādām grāmatām dodat priekšroku - elektroniskajām vai taustāmajām papīra formātā?
3] Kādiem grāmatu žanriem dodat priekšroku? [tur pasakas, romāni, dzeja, detektīvi, piedzīvojumu stāsti, šausmu stāsti, varbūt zinātniskā fantastika vai ezotērika utt...]
4] Pēc e-grāmatu lasīšanas acis nesāp/negurst, var garus gabalus lasīt?
Lasāt gadžetos[datori,planšetes...] vai speciālajos lasītājos?

Chris1986  3 7 Neesmu izlasījis vēl nevienu e-grāmatu. Mēģināju, bet tas ir vnk tizli! Man jau grūti pat garākus tekstus izlasīt uz datora interneta lapās. Lasu tikai papīra formātā.

janisb  1   Kopš augstskolas papira grāmatas nelasu, izņēmums 1 lv grāmatā, kas nebija pieejama elektroniski, bet skanēt bija slinkums, nosacīts izņēmums - tehniskās dokumentācijas. Elektroniski lasu kopš tiku pie pirmā plaukstdatora "palm V" apmēram 2000 gadā, kopš parādijās skārienjūtīgā kindle, izmantoju amazones ražojumus, principā tā ir bibliotēka somā, kad ienākas grāmata, iemet kindlē tālāk jau pēc vēlemes un noskaņojuma var lasīt. Žanri dāžādi bet zinātniskā fantastika laikam ir vislielākais procents.

Katmandu  1 4 Esmu lasījusi 3td.lv e-grāmatas gan datorā, gan viedtālrunī, acis nesāpēja un negura, tomēr priekšroku dodu papīra formāta grāmatām, jo tādas lasīt ir ērtāk. Patīk lasīt biogrāfiskus un mīlestības romānus, klasiķu darbus, feļetonus un ceļojumu aprakstus.

Bruuklene  1 3 Šoreiz piekrītu Krisam, arī lasu tikai īstās grāmatas papīra formātā, nez kāpēc elektroniskās ierīcēs lasāmo grūtāk šķiet uztvert.

CoCoSan  1 1 Nu grāmatas jā, lasu papīra formātā. Klasiku tikai. Netā izziņas un operatīvo informāciju. Acis nogurst jebkurā gadījumā.

janisb  1 3 =>dabasmiilis Speciālie lasītāji ir ar e-ink tehnoloģijas ekrāniem, kas izskatās kā apdrukāta papīra lapa, arī saulē, tik vien lētākiem tā "lapa" mazliet pelēcīga, dārgākiem baltāka. Spilgtumu var mainīt tik ja ar led apgaismojumu aprīkoti, bet tas vairāk atttiecas tikai uz lasīšanu tumsā.

Mavs_VivaForever  1 1 Galigi nelasās elektroniskās. Tas nekas, ka ir ēra planšetīte, ko var paņemt gultā ar domu palasīt pirms gulētiešanas. Ir mēģināts lasīt, bet nu ar baigo piespiešanos. Pat garajos lidojumos nesanāca. Laikam esmu izlasījis tikai divas grāmatas, ko ļoti gribēju izlasīt, bet kuras nav dabonamas "papīra formātā".

Mavs_VivaForever      janisb - Es arī aizdomājos, ka varbūt problēma tajā, ka nav "speciālais" lasītājs (zinu tos ekrānus - no skatīšanās viedokļa baigi foršie). Bet kaut kā roka neceļās tādu vēl pirkt, ja esmu atradis praktiski ideālu planšeti savām vajadzībām.

Ljekainiitis  1 5 E-grāmata ir tas pats, kas McDonalds un MP3. Pret īstu grāmatu un vinilu. Un šefpavāra īpašo piedāvājumu. Un gumijas sievieti. Pret īstu ... :)
Funkcijas pilda, bet bez baudas.

filmasmultenes    2 1. E gramatas nezinu kas tas tadas un nelasu.
2. Prieksroku dodu taustamajam papira.
3. Gruti pateikt kadam. Nu ta ka harijs potters, zvaigznu cels, flinstoni, zvaigznu kari, aladins, alise brinumzeme, dzunglu gramata (stasts pa maugli), gredzenu pavelnieks.
4. Neviens no ta.

PsilocybeAgapi      1. Lasu e-grāmatas bieži un dažreiz pavisam negausīgi.
2. Priekšroku dodu elektroniskai grāmatai. Ja kaut kas enciklopēdiska satura un par tēmu, kura ir hobijs, tad ir forši īsta grāmata.
3. Piedzīvojumi/pārdzīvojumi, detektīvi, fantāzijromāni. Populārzinātniska literatūra.
4. Lasu telefonā - ērtas aplikācijas (vienai automātiski ieslēdzas nakts režīms lasīšanai, kad noriet saule attiecīgajā laika zonā).
Ir PocketBook, bet to tiešām var lasīt tikai pilnas gaismas apstākļos, tāpēc lietoju pavisam reti.
Negausīgas lasīšanas periodos gadās bezmaz uz visu dienu ienirt grāmatā - acis nenogurst un koncentrēties viegli.
:)

miers2  3   Lasu tikai planšetē, jo tas ir sasodīti ērti un izvēle milzīga, un par to nekas nav jātērē.

Felija    5 "Ja tu vēlies dzīvot tikai savu dzīvi, nelasi grāmatas. Ja tu gribi dzīvot daudzas dzīves, atšķir grāmatu." Umberto Eko. Lasu tikai drukātās papīra grāmatas (visdažādākos žanrus).

TikaiTu    3 Krisam taisnība. Es lasu daudz un tikai klasiskajā formātā.

DanaL    1 Lasīju e-grāmatu, līdz tā nomira savā dabiski elektroniskajā nāvē. Jaunu nepirku, jo gura acis.
Tagad grāmatām atliek maz laika, tomēr paretam palasu kaut ko klasiskajā papīra formātā.

Sanija013    4 Esmu lasījusi e-grāmatas, bet neuztunāja.
Man patīk sajust rokā grāmatas svaru, patīt pāršķirt lappusi, ieelpot papīra smaržu.. un iegrimt lasījumā!

Dvinsky    1 Lasu papīra grāmatas. E-lasītājs man nekad nav bijis, kaut kādus dokumentus, arī žurnālus lasu datorā/telefonā.
Ko lasu? Īstenībā lasu ļoti epizodiski un ļoti dažādas. Pēdējā laikā cenšos lasīt " gudras" populārzinātniskas grāmatas un angļu valodā. Šobrīd lasu Homo Deus: A Brief History of Tomorrow, iepriekšējo daļu jau nolauzu.
Palasu Žiga ceļojumu grāmatas. Kādus 2 gadus atpakaļ izlasīju Bulgakova "Meistars un Margarita" krievu valodā.

Letija    4 Tikai normālas grāmatas. Nekādas tur e. Pietiek jau ar visu citu informāciju datorā. Nu, man vismaz ļoti būtiski ir paņemt rokās īstu grāmatu.

Discreta    1 Kaut kā nevelk uz tām e variantiem. Taisos uz bibliotēku paņemt normālu grāmatu rokās. Kautkā taustāmi liekas labāk.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu