Padomju savienība

Padomju savienība - jautājumi un diskusijas

Kur var lejupielādēt padomju laiku TV Rīga raidījumus? (10)
Kur var lejupielādēt vecos padomju laiku TV Rīga raidījumus (vēlams, protams, labā kvalitātē), teiksim, bija tāds iknedēļas raidījums jauniešiem "Kad ielās iedegas spuldzes" un tamlīdzīgus? Nu, kaut vai vecās Panorāmas, TV Pirtis - nu,...
Piezvani putinam šis arī skumst :D
Bet sadaļā par piedāvājumu - liels daudzums tā perioda materiālu ir gājuši zudumā, jo datu nesēji sadalījušies sastāvdaļās, tie datu nesēji, kas vēl dzīvi ir jāciparo, ja audio ciparošana vēl salidzinoši lēta, tad video maksā brangu ciparu un ir tehniski sarežģīta...
Bet protams, ja savāksi kādus 50k degunus, kas par senas izrādes noskatīšanos ciparotā veidā ir gatavi samasāt katrs 2k, tad varu norganizēt ciparošanu, ja datu nesēji vēl dzīvi :D
Maksāt nespējīgs pieprasījums un vēl autortiesības... tā ka paliksim gribot! Man tādas nostaļģijas nav. ja LSM nav arhīvu nociparojis un izlicis netā, tad nekur... utuubaa ir daudz kas no sajuza Latvijas laika kiino , un laba kvalitatee .Par tv raidiijumiem, nezinu. ··· Padomju savienība: Kur var lejupielādēt padomju... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
PSKP XXVI kongress (3)
Kurā gadā notika PSKP XXVI kongress? Ik pa cik gadiem (uz cik gadiem) tāds kongress tika rīkots? Paldies zinošajiem! :))
1981.gads. Ik pa 5 gadiem. Slavenais XXVII bija 1986. gadā, tad jau laikam būs Kate1 taisnība, jo bija tak kādam piecgažu plāni jāsaplāno.:)
Ja var ticēt rakstītieim avotiem (un neta resursiem), esot sācies 23. februārī un ildzis līdz pat 3. martam. 1981. gadā.
Man tāda neveselīga interese - kāpēc šads jautājums? Vai tiešām vienkārši interese, jebšu tagadiņ tā notiek process, ko sauc par studijām?
PSKP XXVI kongress - 1981. g.; XXVII - 1986. g.; ne retāk kā piecos gados. ··· Padomju savienība: PSKP XXVI kongress lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Par ko jūs esiet pateicīgi Padomijai? (126)
Par ko jūs esiet pateicīgi saulainajai bērnībai Padomijā? Es par to, ka man iemācīja ienīst jebkāda veida netaisnību, kad cilvēks izmanto cilvēku savās interesēs - gan to, kā bagātie izmanto nabagos, gan to, kā sievietes izmanto vīriešus
daudz kā pietrūkst. pietrūkst deficīta uz visu. pietrūkst vairāku stundu stavēšanas rindās ar vecākiem. pietrūkst apziņas, ka dzīvoju cietumā. lasu grāmatas par ceļojumiem, bet zinu, ka man lielākas iespējas ir aizlidot uz mēnesi, kā apskatīt londonu.

vēl man ļoti pietrūkst tās smagās un nomācošās pelēcības rudeņos, kad visi cilvēki ir apģerbti itkā oderēs - pelēkos, melnos, tumši brūnos, maisiem līdzīgos mētēļos. pietrūkst šīs depresīvas auras netīrā, vecā, nolupušā autobusā.

ļoti pietrūkst skolas. es laikam neko tā neieredzēju bērnībā, kā šo padomju skolu. pietrūkst ļenina elku un tās pretīgās sarkanās drānas katra oficiozā telpā. jā, man patiesi ļoti pietrūkst tās skolas.

šī visuersošā pelēcība. bet vēl vairāk mērķu trūkums. man nav mērķu, viss ko es vēlos darīt atrodas aiz barjeras. man nelegāli ir jāiegūst mūzika, kas man patīk. man nav iespējas mācīties to, ko es vēlos. es dziļi neieredzu visu šo sistēmu.

bet visvairāk man pietrūkst šermuļu. vai arī nē, tie man ir joprojām, atceroties bērnību, slimnīcas, autobusus, pelēkās noplīsušās māju fasādes visur! viss ir drūms, ieplīsis, pusgatavs, netīrs. un tās ielas. viss, kas man ir apkārt, ir ačgarns, ne līdz galam, pavirši, nekā... šermuļi.
par smiekliem,draugiem,rotalam,par bumbierabeli kaimina darza,,,par zalbaribas kaudzi pie omites,kur knapi vareju uzrapties un est cukurzirnus skatoties debesis un minot ko atgadina katrs makonis,,,nebija jabaidas no slimiem pedofiliem,nebija jadoma par GMO,kad ome sutija uz piena veikalu pec sviesta-atceros to fantastisko smarzu sviesta klucim ietinoties papira,,,salda sierina smarzu,,,bastosanu no fizkulturas,kad ar draugiem smaucam uz maizes ceptuvi,pec tikko izceptas rupmaizes ar cukuru,,,un cepejas tik smejas,,,,un,,,un,,,un,,,varetu turpinat bezgaligi.
JA,ES NEKAD NETEIKSU KO SLIKTU PAR PSRS,PAT JA DRAUDES CIETUMSSODS.
OMG, atkal Torpēdis dzied savu pensionāra slavas dziesmu padimijai, partijai un Saskaņai. Tak nekā laba tur nebija, tagad, kad rīta panorāmā rāda sižetus no vecajiem laikiem, apmēram 90-tie, tur viss izskatās tik briesmīgi, medmāsas sūdzas, ka viņām pat penicilīna neesot un halātu tikai reizi nedēļā varot nomainīt. Kaut kādi dzelteni ikarusi ar melniem dūmu mākoņiem pa ielām pārvietojas, visas fasādes nolupušas, noskretušas. Es jau tikai uz Maskavas olimpiādi piedzimu un maz tos laikus piedzīvoju. Bet pats fakts, ka latviešiem nedeva pierakstu Rīgā un tos bezmaksas dzīvokļus arī krieviem blatņikiem dalīja. Visur Ļeņinekļi un dzīvā valūtā ir nevis rublis, bet pusstops jeb polšs, bez kura tu nevari ne zemi apart, ne sienu novākt. Visi masveidā dzer. Skolā stāsta, ka mums ir vislabākās rotaļlietas, bet visi nez kāpēc stāv rindā pēc importa. Skolotājas bļauj uz skolēniem un klases priekšā rausta aiz ausīm un sit ar rādāmo koku. Aste pufaikas visām meitenēm vienādas un kaut kādi rūtains mēteļi, lāpītas retūzenes sporta stundās, jo vnk nevarēja nopirkt. Veikalā tikai zivju konservi. Vēl tagad atceros kā brokastīs ēdu sviestmaizes ar šprotu pastēti, tagad tādu pat neražo vairs. Bērnība manu bērnu bērniem ir daudz labāka. Lai cik tagad brīžiem šķiet, ka varbūt kaut kas nav tā kā vajag, tad tik un tā tagad dzīvot ir daudz labāk. Padomija man asociējas ar mazām algām, mūžīgu nabadzību, blatu sistēmu, kad godīgi neko nevarēja dabūt un tml. 5 kapeikas autobusā - tikai mīni kad tas atbrauks ? (kustību saraksti neeksistēja, bieži vien pēc pusstundas nostavēšanas, pieturā pienāca veseli 3 gabali).
Smirdīgie, apdirstie sabiedriskie tualeti, visur - no stacijas līdz skolai un slimnīcai.
Puse strādājošo saņēma mazāk par 100 rubļu mēnesī. Kostīms maksāja 100, džinsi 150, (krāsas) televizors 700, importa televizors - 5000.
Lai dabūt sviesta paciņu, vai burciņu krējuma, kilogramu desas, jānostāvēja 1-3 stundas rindā. "Deficitā" - nandrīz viss.
Bāri bezsaimnieku suņu un kaķu visur, laikā no laika živodojru nežēlīgas atakas uz tiem - no tiem taisot ziepes (vārda "patversme" nebija).
Nebija tādas zāles kā rietumos. Netālu no mums bija ķimijas kombināts. Cilvēki mīra ka mūšas no audzējiem.
Taisnas informācijas medijos par gandrīz visu - NULLE
Netālu no Čērnobiļa 1986 gadā pēc reaktora avarijas komunisti velka cilvēkus pirmā mājas demonstrācijā - kad viņus vajādzēja glabt vedot steidzīgi prom!
··· Padomju savienība: Par ko jūs esiet pateicīgi... lasīt visu diskusiju (126 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu