Grāmatas

Grāmatas - jautājumi un diskusijas

Kuru grāmatiņu jūs ieteiktu izlasīt arī citiem? (18)
Kuru grāmatiņu jūs ieteiktu izlasīt arī citiem? Kura būtu interesanta un vērtīga? Ezotēriska un reliģioza satura neliedāvāt
Pīters Svonsons: "Līdz nāve mūs šķirs"
http://www.kontinents.lv/gramata/397/lidz-nave-mus-shtirs
Roberts M. Pirsigs "Dzens un motociklu tehniskās apkopes māksla".
Stāsts par sarežģītam lietam piemērojot līdzības no motocikla remonta skatu punkta.

Bet ja vienkārši izklaidei jau pieminētais H.H. "The Stainless Steel Rat"
vai
Roger Zelazny "The Chronicles of Amber"
Harry Harrison "The Stainless Steel Rat" sēriju piemēram :)
Daniel Glattauer "Gut gegen Nordwind" ar bija laba, otrā gramata tā so so
Stieg Larsson "Millennium trilogy"

Iesākumam pietiks :D
Harry Harrison " The Dethworld" trilogy .

Robērs Merls "Malvilas Pils".
Grāmatiņa... vai bērniem? :D

Bet, ja nopietni, tad es iesaku - Valentīnas Freimanes "Ardievu, Atlantīda!", Jāņa Ivara Padedža "Atmiņu Daugava", Vilhelma Haufa "Pasakas".
··· Grāmatas: Kuru grāmatiņu jūs ieteiktu ... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Grāmata THE SECRET un domu spēks (28)
Tiem, kas lasījuši šo grāmatu - vai ticat domas spēkam? Vai esat piedzīvojuši tā materializāciju?
Var just, ka galvenā doma nav izprasta. Filmu redzēju, neviena vārda tur nebija par to, ka sēdi tik - domā un nu tik viss būs.

Tas uzstādījums ir elementārs - uzstādi sev mērķi ( 1) un galvenais - cilvēkam jāzin, ko viņš vēlas sasniegt ) un dodies uz šo mērķi, domā par tā sasniegšanas iespējām, mācies, strādā, izmanto izdevības, ja tās tevi tuvina mērķim un tad viss būs. Ja 1 mēnesi pacepsies un sāksies.. aaai nu es jau nekād.. tad loģiski, ka nekad.

Pašiem mērķiem jābūt augstiem, bet reāliem.. nevar vēlēties kļūt par ASV prezidentu, lai gan, ja to izdomāt 10 g vecumā un no tās dienas ne ko citu kā tikai visu savu dzīvi tam pakārtot - parvākties uz ASV, iesaistīties studentu organizācijās, politikā, būt paraugpilsonim.. attīstīt sevī visas nepieciešamās īpašības..

Visi piedzimst vienādi daudz maz.. tālākais atkarīgs no cilvēka paša.
MarieAntoinette, nu gan auzās iebrauci...
Secret NAV ticība un nekur tā nav teikts.
nevajag jaukt p**pi ar pirkstiem!

par tēmu - esmu, ticu, piedzīvoju.
Tāpat kā Siņeļņikova un Heijas grāmatas par slimībām.

šobrīd vairs nenodarbojos ar materializēšanu tik aktīvi kā agrāk, bet jā - tam visam viennozīmīgi ticu.
Sniegbaltītei un pārējiem racionāļiem - ja jūs NEticat, ka tas darbojas, tad jums tas arī NEdarbosies.
tā, lūk!
tieši šo grāmatu neesmu lasījusi, bet domai piemīt spēks, tas sen pierādīts. Nem par piem.kaut vai ķīniešu cīņu mākslas Ja uz to visu raugās loģiski,tad gatavais sviests!:) ··· Grāmatas: Grāmata THE SECRET un domu ... lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Iesakiet grāmatas! (48)
Nu, PAsažieri, iesakiet kādu interesantu un vēlams vērtīgu grāmatu vasaras vakariem. Varbūt ir kas svaigs un sakarīgs te kādam izlasīts?
es nelasu grāmatas, mana grāmata, ko lasu ir mana dzīve, citu dzīves mani neinteresē, kad būšu veca večiņa, varbūt sākšu.. Iesaku pievērst uzmanību klasikai - Viktors Igo "Nožēlojamie". Brīnumaini jūtas uzplaiksnī.
Ja vieglāku, tad brīnum jauka - "Meitene ar pūķa tetovējumu". Mūsdienīga un reāla :)
sanjiemies, eddinga, viss tak saprotams-piektdiena, 13., plus saules aptumsums, kolbasit tevi atkal konkreti, bet visi ir liidzjutiigi, raksti vel :DD vakariem ir tāda interesanta grāmata:
´´ Izkrāso pats ´´
Noderīga grāmata Omraam Mikhael Aivanhov "Uztura joga". ··· Grāmatas: Iesakiet grāmatas! lasīt visu diskusiju (48 atbildes) –»
Rekomendācijas: Grāmata poltitoloģijā/politikā (15)
Vai ir kādas rekomendācijas ,ja ir vēlme iedziļināties politoloģijā, faktiski vislabāk no pamatiem? Un ko domājat par Ivara Ījaba grāmatu ´´Politikas teorija: pirmie soļi´´ - vai tā varētu kalpot kā labs pamata ...
I.Ījabs ir pērkams cilvēks. Nezinu kā ar grāmatu. Valstī politisko sitāciju skaidro atkarībā, kas samaksājis. Nezinu, kas veido Sīkās veidokli, bet Ījabs ir viens no tiem, kuru, ja sanāk , parasti klausos vai lasu - man patīk viņa ironiskais humors, skats uz lietām, procesiem (tas nez kāpēc liek apšaubīt Sīkās apgalvojumu), parasti viņš liek paskatīties ārpusrāmja, daudzšķautņaināk, citādi nekā viss mediju trafaretums. Ne velti viņš ir viens no LU soc.fak.dūžiem.
P.S. konkrēto grāmatu neesmu lasījusi, bet domāju, ka jebkura grāmata par interesējošo tēmu var būt noderīga, ja cilvēkam piemīt kritiskās domāšanas prasme, jo tikai informācijas daudzveidīgumā var veidoties savs individuālais viedoklis par kaut ko.
Kas ir poltitoloģija? Lai labāk saprastu kas ir politoloģija, ir daudzmaz jāzin valstu vēsture, veidošanās, to krišanas un atdzimšanas vēsture, likumsakarības, partiju veidošanās un darbības likumi, ne tikai Makiavelli, bet arī citu domātāju darbus par valsti, arī Latvijas, tikai tad labāk varēs saprast arī I. Ījaba grāmatu. ""WHO READS POLITICAL SCIENCE, RARELY ENTER INTO POLITICS
WHO ARE IN POLITICS, THEY RARELY READ POLITICAL SCIENCE"."

http://www.differencebetween.net/miscellaneous/politics/difference-between-politics-and-political-sc
ience/
Ja pareizi atceros, Latvijas Universitātē ir politoloģijas programma. Varbūt vienkārši doties studēt, ja interese ir nopietna? ··· Grāmatas: Rekomendācijas: Grāmata ... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Grāmatas (26)
Ko jūs domājiet par to, ka šogad, kā šodien ziņās teica, 99% no pirktākajām grāmatām, ir latviešu autoru orģinālliteratūra? Ko jūs esiet šogad pirkuši un lasījuši? Kas vislabāk paticis?
Pērku un lasu gan latviešu gan ārzemju autoru grāmatas. Izzinošo literatūru. Arī Rubeņa izlasīju, man patika. Arkādija Panca grāmata pavisam citādāka, daudz vieglāk lasāma. Šodien kā reizi bodē pacilāju Rubeņa grāmatu, pašķirstīju un noliku atpakaļ. It kā jau atsauksmes esot labas, bet man tad labāk patīk Arkādija Panca vēl grāmatnīcās pieejamā grāmatiņa. Lētāka un nenoliedzami dzīvesgudra. Lai gan neko tādu ūber jaunu nepasaka, Pancs pratis salikt pareizos uzsvarus, aiz kam man viņa grāmata ļoti patīk. Izdota gan viņa tika pirms ~2 gadiem. grāmatas šad tad iepērku, bet vienīgā latviešu šogad bija blaumaņa velniņi dāvināšanai. pārējais viss ir bijis ārzemju tulkojumi. pēdējā -velbeka pakļaušanās. Nu lieliski, ka cilveeki peerk un lasa latvieshu darbus.

Es shobriid moku Muktupaavelas - Kotas "Mierielas vilkme" ...neptiik, bet nu lasu.

Ko Juus domaajiet par LV 2016 gada daargaako graamtu, ko izdevis kristiigais biznesmenis Juris Rubenis pa 25.99 EUR?
Tā viltīgi noformulēts, taču 99% izklausās no fantastikas sērijas. Es pērku un lasu g.k. detektīvus, no citiem žanriem - pa drusciņai. ··· Grāmatas: Grāmatas lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Grāmatas beigas (24)
Lasot interesantu grāmatu, kādas jums gribas redzēt beigas? Tām obligāti jābūt laimīgām, vai var būt arī traģiskas?
Protams, ka laimīgām! Kāda jēga lasīt grāmatu, ja nav normālu beigu? Beigām jabūt kā beigām, bez variantiem, lai nav āķis lūpā, ka tur varētu vēl kaut kas notikt, par ko grāmatas autors vairs negrib rakstīt. Var būt abejādi. Galvenais, lai ir interesanti, sakarīgi un saistītas ar pārējo sižetu (piemēram, detektīvromāns nevar beigties ar "dzīvoja ilgi un laimīgi"...) Bērnībā vēlējos sagaidīt tikai laimīgas beigas.Tagad viss vienalga...:DDDDDd Nepiekrītu, marmorkaraliene. Novelei, piemēram, beigas būs tieši tādas, ka Tu fantazēsi - kas gan tur tālāk varētu notikt? ··· Grāmatas: Grāmatas beigas lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Iesakat romānu lūdzu! :) (20)
Iesakat kādu romānu, lūdzu, kur tiek aprakstīts par vīrieša mīļāko, viņas pārdzīvojumiem .. Vēlams ar pozitīvu nobeigumu lai vai kā viss beigtos! :) jau iepriekš paldies!
Zuzannas Kobelkas romàni.... visi labi...un tagad pat bija zvaigznè atlaides.. kaa var ar taadu"literatuuru"laiku izniekot(aiziet taisiit riita kapish) Žanīna Buasāra "Bolero", Margarita Dirasā "Mīļākais" (fragmentu vari manā DG pameklēt), Fransuāza Sagāna u.c.
Tepat jau pieminētā KUlbeka- tik superāla pašironija.
Patīk franču jutekliskā literatūra, nav nācies gan nevienu franču vīrieša rakstnieka ko tik izsmalcinātu lasīt (ja nu Šaderlo de Leklo "Bīstamie sakari"). Varbūt kāds var ieteikt vēl ko?
(2015-08-06 07:23) > nu visas jau nevaram būt no tik "auKstiem plauktiem".
sarmite323 (2015-08-06 07:46)> ja vajag "prastu romāniņu, tad manis nosauktos pat neaiztiec, varbūt kādus vecos žurnālus Princese un kādi vēl tur bija eroto/porno palasies.
Kā? Vai tad te kāds lasa lubu romānus? Tu ko, te tikai "Dari pats" un zinātnes nozaru literatūru. Prastas grāmatas un žurnālus, nemūžam. Iedvesmojoties no Jozuliņa vēl "piemetīšu" Balzaka Kurtizāņu spožums un posts un Markesa Stāsts par manām skumjajām maukām. Pēdējais īpaši poētisks- un to es šoreiz pilnā nopietnībā, bez jebkādas ironijas. ··· Grāmatas: Iesakat romānu lūdzu! :) lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Latviešu daiļliteratūra pēc 1995.gada (28)
Vai kāds varētu ieteikt normālu latviešu daiļliteratūru (bez detalizēti aprakstītām seksa un vājprāta ainām)?
Mīlestība bibliotekā! :))) sorry, praktiski nav. no tulkotajām Lēdijas Čaterlejas mīļākais un Dekamerons, bija viens stāsts latviešu, bet žurnālā.... Vai tad māte google neko nevar palīdzēt? Var mēģināt J.Rozes grāmatnīcas mājas lapā jaunumu pačekot. Es gan ieteiktu pievērsties izdevniecībai Atēna, kas drukājas pāri vidusmēra lasītāju gaumei! Muktupāvelas darbi, bet var arī nepatikt, specifisks stils un valoda.
Un, ja sagribas vienkārši izsmieties un sirdi piesiet, var lasīt Skaiļa grāmatas "Lata romāna" sērijā :)
··· Grāmatas: Latviešu daiļliteratūra pēc ... lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Tonijs Volfs. Bet ,bieži to pasniedz kā angļu tautas pasaku:)) Vispār šo jautājumu jau uzdeva joga 2012-12-05
http://kultura.jautajums.lv/1355339

Angļu (vai tomēr velsiešu?) tauta pasaka, dažādās versijās ietverta dažādās grāmatās.
Kā viens no pirmajiem viņu izdeva Džeims Halivells 1886 gadā, bet pazīstamākā versija ir
Džozefa Džeikobsa 1890 izdotā.
··· Grāmatas: Kas uzrakstīja grāmatu "Trīs ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Grāmatas (28)
komentaros izlasiju ka internets un tv ir slikts, bet gramatas labas (prieks berniem). paskaidrojiet (pasi sev ne man) ar ko murgi gramatas ir labaki par murgiem tv?
Pirmkārt, jau ar to, ka iemācās rakstīt un izteikties. Tās ir svarīgas kvalitātes.
Reizi par visām reizēm :
KAUT KAS
nevis KAUTKAS
idiotisks jautajums.vai nu neveiksmiiga provokacija. Nē, vienreizēji! "Paskaidrojiet nevis man, bet paši sev!" Kas man sev jāskaidro, ja man uz šo jautājumu jau sen ir pilnīgi skaidra atbilde? Tev es varētu paskaidrot, ja tu palūgtu. Lūk, te arī grāmatiņu nelasīšanas skumjais rezultāts - cilvēks nejēdz sakarīgi uzdot ne vienkāršu jautājumu. kāpēc tev ir jālasa slimu cilvēku murgi un tādi jādod lasīt saviem bērniem?
ir autori un grāmatas, kuras vienmēr būs vērtība. tādas var atrast jebkurā žanrā. fantastika - Aizeka darbi, mistika - Meistars un Margarita, fantasy - Gredzena pavēlnieks, detektīvs - vecais labais Šerloks Holms, misis Mārpla un Puaro, šausmenes/psiholoģiskie trilleri - Dīna Kūnca un Kinga darbi, action - Keilija Lidosta (ar visu ķīlnieku sagrābšanu lidmašīnā un avārijas nosēšanos ar nestrādājošām šasijām, kad ārā plosās sniega vētra) utt.
nu un protams tādi literārie giganti kā Tvens, Remarks, Po utt.

no bērnu grāmatām viennozīmīgi vērtība ir Vinijs Pūks, Pīters un Vendija, Ronja laupītāja meita utt.

tās ir tikai ļoti dažas grāmatas un autori, kuri man pirmie ienāca prātā.

ja salīdzinām grāmatas un filmas, tad pārsvarā vienmēr grāmatas ir daudz interesantākas un tajās ir vairāk notikumu. kā izņēmumu varu minēt PSRS laikā uzfilmēto Šerloku Holmsu. šai filmai cepuri nost. vislielākā izgāšanās - Kinga romāna Migla ekranizācija un Brauna grāmatas Davinči kods filma. totāls fufelis salīdzinājumā ar grāmatu.
To tā nevar paskaidrot, jo dažiem vienkārši nav lemts saprast. ··· Grāmatas: Grāmatas lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu