Grāmatas

grāmatas foto attēls

Grāmatas - jautājumi un diskusijas

Grāmatas (26)
Ko jūs domājiet par to, ka šogad, kā šodien ziņās teica, 99% no pirktākajām grāmatām, ir latviešu autoru orģinālliteratūra? Ko jūs esiet šogad pirkuši un lasījuši? Kas vislabāk paticis?
Pērku un lasu gan latviešu gan ārzemju autoru grāmatas. Izzinošo literatūru. Arī Rubeņa izlasīju, man patika. Arkādija Panca grāmata pavisam citādāka, daudz vieglāk lasāma. Šodien kā reizi bodē pacilāju Rubeņa grāmatu, pašķirstīju un noliku atpakaļ. It kā jau atsauksmes esot labas, bet man tad labāk patīk Arkādija Panca vēl grāmatnīcās pieejamā grāmatiņa. Lētāka un nenoliedzami dzīvesgudra. Lai gan neko tādu ūber jaunu nepasaka, Pancs pratis salikt pareizos uzsvarus, aiz kam man viņa grāmata ļoti patīk. Izdota gan viņa tika pirms ~2 gadiem. grāmatas šad tad iepērku, bet vienīgā latviešu šogad bija blaumaņa velniņi dāvināšanai. pārējais viss ir bijis ārzemju tulkojumi. pēdējā -velbeka pakļaušanās. Nu lieliski, ka cilveeki peerk un lasa latvieshu darbus.

Es shobriid moku Muktupaavelas - Kotas "Mierielas vilkme" ...neptiik, bet nu lasu.

Ko Juus domaajiet par LV 2016 gada daargaako graamtu, ko izdevis kristiigais biznesmenis Juris Rubenis pa 25.99 EUR?
Tā viltīgi noformulēts, taču 99% izklausās no fantastikas sērijas. Es pērku un lasu g.k. detektīvus, no citiem žanriem - pa drusciņai. ··· Grāmatas: Grāmatas lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Grāmatas beigas (24)
Lasot interesantu grāmatu, kādas jums gribas redzēt beigas? Tām obligāti jābūt laimīgām, vai var būt arī traģiskas?
Protams, ka laimīgām! Kāda jēga lasīt grāmatu, ja nav normālu beigu? Beigām jabūt kā beigām, bez variantiem, lai nav āķis lūpā, ka tur varētu vēl kaut kas notikt, par ko grāmatas autors vairs negrib rakstīt. Var būt abejādi. Galvenais, lai ir interesanti, sakarīgi un saistītas ar pārējo sižetu (piemēram, detektīvromāns nevar beigties ar "dzīvoja ilgi un laimīgi"...) Bērnībā vēlējos sagaidīt tikai laimīgas beigas.Tagad viss vienalga...:DDDDDd Nepiekrītu, marmorkaraliene. Novelei, piemēram, beigas būs tieši tādas, ka Tu fantazēsi - kas gan tur tālāk varētu notikt? ··· Grāmatas: Grāmatas beigas lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Kuru grāmatiņu jūs ieteiktu izlasīt arī citiem? (17)
Kuru grāmatiņu jūs ieteiktu izlasīt arī citiem? Kura būtu interesanta un vērtīga? Ezotēriska un reliģioza satura neliedāvāt
Pīters Svonsons: "Līdz nāve mūs šķirs"
http://www.kontinents.lv/gramata/397/lidz-nave-mus-shtirs
Harry Harrison "The Stainless Steel Rat" sēriju piemēram :)
Daniel Glattauer "Gut gegen Nordwind" ar bija laba, otrā gramata tā so so
Stieg Larsson "Millennium trilogy"

Iesākumam pietiks :D
Harry Harrison " The Dethworld" trilogy .

Robērs Merls "Malvilas Pils".
Grāmatiņa... vai bērniem? :D

Bet, ja nopietni, tad es iesaku - Valentīnas Freimanes "Ardievu, Atlantīda!", Jāņa Ivara Padedža "Atmiņu Daugava", Vilhelma Haufa "Pasakas".
... Kurts Voneguts,J.M.Zimmels, Džons Apdaiks... Bulgakovs .... vai ta visu uzspēsi? :) ··· Grāmatas: Kuru grāmatiņu jūs ieteiktu... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Iesakat romānu lūdzu! :) (20)
Iesakat kādu romānu, lūdzu, kur tiek aprakstīts par vīrieša mīļāko, viņas pārdzīvojumiem .. Vēlams ar pozitīvu nobeigumu lai vai kā viss beigtos! :) jau iepriekš paldies!
Zuzannas Kobelkas romàni.... visi labi...un tagad pat bija zvaigznè atlaides.. kaa var ar taadu"literatuuru"laiku izniekot(aiziet taisiit riita kapish) Žanīna Buasāra "Bolero", Margarita Dirasā "Mīļākais" (fragmentu vari manā DG pameklēt), Fransuāza Sagāna u.c.
Tepat jau pieminētā KUlbeka- tik superāla pašironija.
Patīk franču jutekliskā literatūra, nav nācies gan nevienu franču vīrieša rakstnieka ko tik izsmalcinātu lasīt (ja nu Šaderlo de Leklo "Bīstamie sakari"). Varbūt kāds var ieteikt vēl ko?
(2015-08-06 07:23) > nu visas jau nevaram būt no tik "auKstiem plauktiem".
sarmite323 (2015-08-06 07:46)> ja vajag "prastu romāniņu, tad manis nosauktos pat neaiztiec, varbūt kādus vecos žurnālus Princese un kādi vēl tur bija eroto/porno palasies.
Kā? Vai tad te kāds lasa lubu romānus? Tu ko, te tikai "Dari pats" un zinātnes nozaru literatūru. Prastas grāmatas un žurnālus, nemūžam. Iedvesmojoties no Jozuliņa vēl "piemetīšu" Balzaka Kurtizāņu spožums un posts un Markesa Stāsts par manām skumjajām maukām. Pēdējais īpaši poētisks- un to es šoreiz pilnā nopietnībā, bez jebkādas ironijas. ··· Grāmatas: Iesakat romānu lūdzu! :) lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Latviešu daiļliteratūra pēc 1995.gada (28)
Vai kāds varētu ieteikt normālu latviešu daiļliteratūru (bez detalizēti aprakstītām seksa un vājprāta ainām)?
Mīlestība bibliotekā! :))) sorry, praktiski nav. no tulkotajām Lēdijas Čaterlejas mīļākais un Dekamerons, bija viens stāsts latviešu, bet žurnālā.... Vai tad māte google neko nevar palīdzēt? Var mēģināt J.Rozes grāmatnīcas mājas lapā jaunumu pačekot. Es gan ieteiktu pievērsties izdevniecībai Atēna, kas drukājas pāri vidusmēra lasītāju gaumei! Muktupāvelas darbi, bet var arī nepatikt, specifisks stils un valoda.
Un, ja sagribas vienkārši izsmieties un sirdi piesiet, var lasīt Skaiļa grāmatas "Lata romāna" sērijā :)
··· Grāmatas: Latviešu daiļliteratūra pēc... lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Tonijs Volfs. Bet ,bieži to pasniedz kā angļu tautas pasaku:)) Vispār šo jautājumu jau uzdeva joga 2012-12-05
http://kultura.jautajums.lv/1355339

Angļu (vai tomēr velsiešu?) tauta pasaka, dažādās versijās ietverta dažādās grāmatās.
Kā viens no pirmajiem viņu izdeva Džeims Halivells 1886 gadā, bet pazīstamākā versija ir
Džozefa Džeikobsa 1890 izdotā.
··· Grāmatas: Kas uzrakstīja grāmatu "Trīs... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Grāmatas (28)
komentaros izlasiju ka internets un tv ir slikts, bet gramatas labas (prieks berniem). paskaidrojiet (pasi sev ne man) ar ko murgi gramatas ir labaki par murgiem tv?
Pirmkārt, jau ar to, ka iemācās rakstīt un izteikties. Tās ir svarīgas kvalitātes.
Reizi par visām reizēm :
KAUT KAS
nevis KAUTKAS
idiotisks jautajums.vai nu neveiksmiiga provokacija. Nē, vienreizēji! "Paskaidrojiet nevis man, bet paši sev!" Kas man sev jāskaidro, ja man uz šo jautājumu jau sen ir pilnīgi skaidra atbilde? Tev es varētu paskaidrot, ja tu palūgtu. Lūk, te arī grāmatiņu nelasīšanas skumjais rezultāts - cilvēks nejēdz sakarīgi uzdot ne vienkāršu jautājumu. kāpēc tev ir jālasa slimu cilvēku murgi un tādi jādod lasīt saviem bērniem?
ir autori un grāmatas, kuras vienmēr būs vērtība. tādas var atrast jebkurā žanrā. fantastika - Aizeka darbi, mistika - Meistars un Margarita, fantasy - Gredzena pavēlnieks, detektīvs - vecais labais Šerloks Holms, misis Mārpla un Puaro, šausmenes/psiholoģiskie trilleri - Dīna Kūnca un Kinga darbi, action - Keilija Lidosta (ar visu ķīlnieku sagrābšanu lidmašīnā un avārijas nosēšanos ar nestrādājošām šasijām, kad ārā plosās sniega vētra) utt.
nu un protams tādi literārie giganti kā Tvens, Remarks, Po utt.

no bērnu grāmatām viennozīmīgi vērtība ir Vinijs Pūks, Pīters un Vendija, Ronja laupītāja meita utt.

tās ir tikai ļoti dažas grāmatas un autori, kuri man pirmie ienāca prātā.

ja salīdzinām grāmatas un filmas, tad pārsvarā vienmēr grāmatas ir daudz interesantākas un tajās ir vairāk notikumu. kā izņēmumu varu minēt PSRS laikā uzfilmēto Šerloku Holmsu. šai filmai cepuri nost. vislielākā izgāšanās - Kinga romāna Migla ekranizācija un Brauna grāmatas Davinči kods filma. totāls fufelis salīdzinājumā ar grāmatu.
To tā nevar paskaidrot, jo dažiem vienkārši nav lemts saprast. ··· Grāmatas: Grāmatas lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Grāmata THE SECRET un domu spēks (27)
Tiem, kas lasījuši šo grāmatu - vai ticat domas spēkam? Vai esat piedzīvojuši tā materializāciju?
MarieAntoinette, nu gan auzās iebrauci...
Secret NAV ticība un nekur tā nav teikts.
nevajag jaukt p**pi ar pirkstiem!

par tēmu - esmu, ticu, piedzīvoju.
Tāpat kā Siņeļņikova un Heijas grāmatas par slimībām.

šobrīd vairs nenodarbojos ar materializēšanu tik aktīvi kā agrāk, bet jā - tam visam viennozīmīgi ticu.
Var just, ka galvenā doma nav izprasta. Filmu redzēju, neviena vārda tur nebija par to, ka sēdi tik - domā un nu tik viss būs.

Tas uzstādījums ir elementārs - uzstādi sev mērķi ( 1) un galvenais - cilvēkam jāzin, ko viņš vēlas sasniegt ) un dodies uz šo mērķi, domā par tā sasniegšanas iespējām, mācies, strādā, izmanto izdevības, ja tās tevi tuvina mērķim un tad viss būs. Ja 1 mēnesi pacepsies un sāksies.. aaai nu es jau nekād.. tad loģiski, ka nekad.

Pašiem mērķiem jābūt augstiem, bet reāliem.. nevar vēlēties kļūt par ASV prezidentu, lai gan, ja to izdomāt 10 g vecumā un no tās dienas ne ko citu kā tikai visu savu dzīvi tam pakārtot - parvākties uz ASV, iesaistīties studentu organizācijās, politikā, būt paraugpilsonim.. attīstīt sevī visas nepieciešamās īpašības..

Visi piedzimst vienādi daudz maz.. tālākais atkarīgs no cilvēka paša.
tieši šo grāmatu neesmu lasījusi, bet domai piemīt spēks, tas sen pierādīts. Nem par piem.kaut vai ķīniešu cīņu mākslas Ja uz to visu raugās loģiski,tad gatavais sviests!:) the Secret būtība nav par domu.... tā ir par ticību... un kāda var būt ticība.. to labi parāda islams (gan savās labajās gan ne īpaši labajās tradīcijās) ··· Grāmatas: Grāmata THE SECRET un domu spēks lasīt visu diskusiju (27 atbildes) –»
Cik maksā pasūtīt savu grāmatu (10)
Esmu sarakstījusi savu grāmatu un vēlētos to pasūtīt cietajos,parastajos vākos,negribu to publicēt,bet gan dāvināt radiniecei.Tikai nevaru atrast nekur,cik tas varētu izmaksāt.Varbūt kāds var pateikt?
=>Ligish pirmkārt tavam cilvēkam jau bija makets un krāsu dalījums, tāpēc 1000gab par tādu ciparu ir ok ar prastāko iesējumu. Otrkārt - "dāvināt radiniecei" norāda uz tirāžu 1 gab. Treškārt viena eksemplāra cena tipenē būs stipri paliela un vienāda ar cenu grāmatu skaitam ko var uz vienas loksnes uzdrukāt.
=>Cimper tipene drukās, ja vien klients būs gatavs segt tavas minētās izmaksas :D
Apjoms tiraazha, tehniskaas prasiibas? Izprintē un aiznes iesiet- nebūs dārgi. Ja grāmata samaketēta, tad 1 eksemplāra gadījumā lētāk būs izdrukāt un iesiet. Cipars atkarīgs lapu skaita, no paša(s) prasmēm un attapības (~10..200eur). Ja maketa nav un pats(i) nejēdz samaketēt, tad vēl +100 ..500 eur Tik daudz nevareetu buut kaa janisb staasta, man zinaams cilveeks graamatu izlaida 1000 eksemplaaros un samaksaaja par to 1000 latus, tas gan bija paaris gadus atpakalj, tiesa graamata nebija bieza un cietajos vaakos, tomeer lapas bija diezgan biezas un katras lapas vienaa pusee bija pa kraasainajai bildei, manupraat kopaa bija ap 100 lapaam. Noteikti atkariigs no tipograafijaam, kas to dara, bez tam vienas graamatas deelj vinjiem njemties ar nav diez cik izdeviigi. ··· Grāmatas: Cik maksā pasūtīt savu grāmatu lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kur var iegādāties Č. Bukovska dzejoļu krājumus? (1)
Kur varētu iegādāties Čārlza Bukovska dzejoļa krajumu - "Mīlestība ir elles suns" vai kādu no viņa grāmatām -"Holivuda" un/vai "Sievietes"?
ibook.lv
Un vēl es redzēju J.Rozes grāmatnīcā.
··· Grāmatas: Kur var iegādāties Č. Bukovska... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu