Sen pamanīju ka gandrīz jebkurš muzikālais darbs sastāv, tā var teikt no 2 daļām, kuri atkartojās,

un katra ar savu, atšķīrīgu, emocionālu noskaņojumu. Kā vinas saucas ? Termini mažors/minors attiecinami parasti pie visa darba, bet te iekšā vienā. Es diletantiski viņas saucu "´problēma" un "risinājums". Taču jābūt speciālam apzīmējumam ko pagaidam nevaru atrast. Kas par to ko zina teikt?

janisb  1 2 aprobežota tev tā muzikas gaume bet šlāgeros parasti ir 2vas daļa pantiņš un piedziedājums, piedziedājumu var drillēt bezgalīgi, bet pantiņus, vismaz divus būtu jāsacer...
mažors un minors ir skaņkārtas...

fargo      jā, populārā mūzika parasti sastāv no panta un piedziedājuma, plus ievads un nobeigums, bet tas ne vienmēr.

rihtigais    1 Svarīgi šo laiku ´´muzikālajā darbā´´ iekļaut frāzi, kuru atkārtot vismaz sešpadsmit reizes, panākumi garantēti :)

nazis    2 Vispār jau katrs mākslas darbs, arī muzikālais, satur tās pašas daļas, par kurām mācījāmies literatūras stundās - ievads, sarežģījums, kāpinājumi, kulminācija, atrisinājums. Ja paklausīsies uzmanīgāk, tad tās saklausīsi. Un vēl tur ir arī vairāku emociju atspoguļojums.

rokons    1 Ir tāda muzikāla forma RONDO......Vikipedijā viss izskaidrots.
Tur nepavisam nav divas daļas

siikaa16    2 To, ka ir septiņas notis vēl neesi pamanījis?

av2    4 Sen pamanīju ka gandrīz jebkurš muzikālais darbs sastāv, tā var teikt no 2 daļām, kuri atkartojās, foto kautkur netaa bija bilde muuzikai uzrakstiitai uz nossu lapas. Biibers...un Bethovens . Peedejam to nossu ir 72 x vairaak, pat vieta nepietika. Biiberam...kaadas 10 +

nazis  1 1 Jurijs 23:23
Tas nav tikai sarežģītos apjomīgos darbos, tas ir visur. Visvairāk mani literatūrā pārsteidz japāņu haikas, kur tas viss ir ielikts trīs rindiņās - vot tā ir māksla. Tā struktūra ir arī jebkurā dzejolī, ja grib to saukt par dzejoli, bez struktūras būs tikai vārsma, rīme. Arī visos dziesmu tekstos, sekojoši arī mūzikas melodijā vai izpildījumā. Un pats dīvainākais, arī gleznās (tur ir stāsts).

JurisK  1 2 Muuzika, principaa, ir matemaatikas novirziens. Jaazin teorija, vairaaki likumi, un tu vari komponeet jebko. Taa man staastiija kaada pirmskara daama, kura bija maacijusies savaa jauniibaa skolotaaju instituutaa - tur tas vinjiem esot pasniegts kaa atsevishkjs priekshmets. Taadus valshus esot komponeejushi! Visi sekmiigie, protams, bet nebuut muzikaali apdaavinaatie.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu