Aplausu "atskanēšanas ātrums"

Samērā bieži nācies ir saskarties ar situāciju, kad, beidzoties kādai emocionāli spēcīgai teātra izrādei vai koncertam, man prasās klusuma pauze, tāda kā pēcgarša. Taču tā vietā, beidzoties pēdējam akordam vai izrādei, citi skatītāji momentā sāk aplaudēt, tādējādi izjaucot visu sajūtu. Savukārt man vēl īsti pat rokas nekustās, ar mokām nākas pievienoties aplausiem, lai māksliniekiem tiek viņu daļa. No šejienes jautājums: kā jūtaties jūs? Prasās novilkt pauzi pēc beigām vai varat aplaudēt kaut uzreiz?

DanaL (2017-04-28 12:46)    1 Aplausu ieraksts aplaudēs tavā vietā.

Rondijs (2017-04-28 12:54)      Jā, var piekrist. Man arī tāpat, pēc saturiski dziļas izrādes, vai izcilas filmas, uz kādu brīdi iekrītu gluži kā "transā".. kad tas izsauc dziļu rezonansi iekšā.

Sassy14 (2017-04-28 12:55)    1 Nu... izrādi, koncertu utt. klausos un skatos, un dzīvoju līdzi tajā konkrētajā brīdī, bet aplausi pēc tam... tas tak pieņemts, un to dara visi korī un mehāniski. :D Nekā personīga. Personīgais paliek sirdī. Nav gan tādas sajūtas, ka pauzi vajadzētu aplaudēšanai.... :)

Bazhix (2017-04-28 14:33)    1 ar mokām nākas pievienoties aplausiem, lai māksliniekiem tiek viņu daļa.
------------------
Pa Nat.Geo. bija raidījums par pūļa efektu :) Un kā viens no piemēriem bija tieši šis - applausi par kaut ko :) Tur gan bija pretēji - pseidomākslinieks stāstīja blēņas un vnk ūdeni lēja un rādīja publiku, kur cilvēki ir neizpratnē. Un tad, kad beidza, bija daži sarunāti cilvēki zālē, kas applaudēja ceļoties kājās. Smieklīgākais, ka kājās cēlās un applaudēja arī tie, kas garlaikojās. Un kad šiem prasīja, kāpēc applausi, atbilde bija - bet tā dara visi.
Tas, ka tā dara visi, nav slikti (ļoti bieži lielveikalos mēs arī paļaujamies uz pūli, tik paši to līdz galam neapzināmies), jo tā ir mazākas iespējas kļūdīties. Tikai vai vienmēr - ar uzsvaru uz vienmēr, to vajag - iet pret savu pārliecību un darīt kā visi, piemēram, applaudēt, kaut arī negribās (dažādu iemeslu dēļ, arī tāpēc, ka no tik lielas sajūsmas, ka vnk nav iespējams kādu brīdi neko izdarīt)? :)

vvr (2017-04-28 16:30)    2 Nav ideālā risinājuma. Esam dažādi :)

irgo (2017-04-28 16:51)    3 Labais tonis prasa ieturēt pauzi, bet norādīt uz citu apmeklētāju kļūdām ....nu tas nav labais tonis.

Rondijs (2017-04-28 16:53)      Lētai komēdijai gan ir pilnīgi Ok kārtīgi, skaļi, applausi, un vēl uzsvilpt var.

Paula6 (2017-04-28 16:56)      Mirkli pagaidu un tad aplaudēju, bet svilpienus dzirdēju tik vienu reizi, skatoties baletu "Pērs Gints".

Lele (2017-04-28 19:54)  2 1 Vairaak par aplausiem man besii nepacietiigie, kas tikko kaa saak veerties aizskari (pat starp lugas daljaam) jau sleedz iekshaa suvus debiljnjikus, lai iechekotu FB un visu starbriidi pavada blenzhot savaa mobiilaa...un tikai tad, kad aktieris jau saka pirmos teikumus...telefons tiek izsleegts un ieliekts somaa.

Un taaaadu cilveeku ir drausmiigi daudz...un nekaadi tiinji...sapuceejushaas daamites...

Jevpistinija (2017-04-28 21:15)    2 Pāris reizes esmu piedzīvojusi pasākumus, kuriem beidzoties ir mirklis klusuma. Tas sakustina vairāk par ovācijām un grandioziem aplausiem.

_Krasula_ (2017-04-28 22:18)    1 Neesmu to piefiksējusi. Taču ir bijis tā, ka pēc izrādes aktieriem iznākot uz skatuves, ir gribējies aplaudēt stāvot.

av2 (2017-04-29 07:11)  1   ir visaadi. Biju Londonaa muuziklaa "Bodyguard" , taada traggiska vieta izraadee, zaalee naaves klusms 10-20 sec jau , un.....kautkaadas meiccaas saak zviegt pa visu zaali.
Cilveeki ir visaadi.
Man arii gribeetos mazu klusuminnu, un tad aplaussus. Jo reizeem jau iisti nezini, vai ta bija peedeejaa nots......uz reizeem cilveeki saak aplaudeet par aatru vienkaarssi, veel nav beidzies. Izradaas.

Maybex (2017-04-29 10:24)    1 Maza pauzīte prasās , tas tiesa. Bet manidaudz vairak kaitina cilvēki, kas aplaudē skaņdarba/prieksnesuma vidū, nesaprotot, ka tas vēl nav beidzies.
Telefoni pārtraukumā ir daudz mazāk kaitinoši, kā skaļš čuksts pēc dūcoša /vibratora/ signāla izrādes laikā: "Esmu teātrī, nevaru runāt. Ko? Ko Tu teici....izdari /un seko čukstēta instrukscija/". UN vēl trakāk, ka šāds dūciens atkārtojās vēl 2 reizes. Kundze neatstāja zāli pat pēc aizrādījuma. Mākslinieks /Jakovs Rafalsons/ uz skatuves iepauzēja līdz kundze nolika klausuli.
UN vēl viena lieta. Tikko aizveras priekškars, vēl pirms mākslinieks iznācis paklanīties, vesels bars skatītāju steidz uz garderobi. Ja vēl varētu saprast , ka tas notiek pēc garas vakara izrādes, bet diemžēl ne tikai.....

shining (2017-04-29 11:20)    1 atkarīgs no skaņdarba izpildījuma. introvertajai mūzikai gan prasās pauzi, un, pilnīgi nekādus aplausus starp gabaliem. praksē to var izbaudīt atsevišķos kamerkoncertos, piem. LRK, vai tādā festiņā, kā Ad Lucem

antans_dzenis (2017-04-29 20:23)    2 Vairāk kaitina tad, kad sāk aplaudēt pēc pirmā cēliena, izrādes beigas nemaz negaidot. Vai arī —, kad aplaudē simfonijās starp daļām.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu